Satış Sözleşmesi

SİTEMİZİ ZİYARET EDEREK VE/VEYA ÜYE OLARAK SATIŞ SÖZLEŞMESİNİ OKUDUĞUNUZU İÇERİĞİN ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL,BEYAN ETMİŞ OLMAKTASINIZSatış Sözleşmesi 

www.semistanbul.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.

Madde - 1 

Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. 

Madde - 2 


SATICI BILGILERI

İdealistanbul A.Ş.

0(532) 346 1539
Madde - 3 

 ALICI BILGILERI 

Tüm üyeler: İdealistanbul A.Ş. e-ticaret mağazası www.semistanbul.com a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde - 4 

 SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI: 

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5 

 GENEL HÜKÜMLER 

5.1 - ALICI, Madde 4' te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.  

5.2. Asıl borçlu kaydını yaptıran öğrencinin borcunu ödeyendir.

5.3. Kaydını yaptıran öğrenci dersler başlamadan kaydını sildirmek isterse, ödemiş olduğu bedelden;

        5.3.a- Fatura Maliyeti

        5.3.b- Yayın doküman reklam ve tanıtım malzeme gideri düşülerek iade edilir.


5.4. Dönem içerisinde almış olduğu kurstan ayrılmak isteyen öğrenci aşağıda belirtilen belgeler ile müracat ettiği takdirde ders ücreti,doküman,test,yayın bedellerini ödemek kaydıyla kaydını sildirebilir.

       5.4.a- Sağlık Nedenleri (Heyet Raporu)

       5.4.b-  İl dışı tayin

       5.4.c-  İflas

       5.4.d-  Askerlik

       5.4.e- Evlilik


5.5. Kursiyer derse kendi isteğiyle gelmemesi nedeniyle ücret düşülmesini isteyemez

5.6. Bu kayıt formunu imzalayan kursiyer kurumumuzun yapacağı her türlü tanıtım amaçlı ilan ve reklama izin vermiş sayılır


 5.7- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan(üyelik gerçeklestirikdikten sonra) www.idealistegitimci.com adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir. 

 Madde - 6 

 YETKİLİ MAHKEME: 

Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir