Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi

Programın Amacı

Arabuluculuk eğitimi, hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler tarafından alınan, arabuluculuk faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel bilgileri, iletişim becerileri, müzakere ve uyuşmazlık çözüm yöntemleri, psikoloji ile diğer teorik ve pratik bilgileri içeren ve arabuluculuğun yerine getirilmesi için gerekli olan bilgi ve becerilerin kazanılmasını amaçlayan eğitimdir.


Program Tanıtımı

Arabuluculuk, Hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir ‘’Alternatif Uyuşmazlık Çözüm’’(ADR)yönetimidir. Sistematik teknikler uygulayarak, görüşme ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişinin katılımıyla ve ihtiyari olarak yürütülen uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Arabuluculuk; tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı tarafsız bir üçüncü kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden ya da mahkemeye yönlendirmesiyle çözümlerinde kullanabilecekleri en yetkin yöntemdir. Arabuluculuk tarafların kendi çözümlerini bulmalarına yardımcı olan kolaylaştırıcı arabuluculuk (facilitative mediation) şeklinde olabileceği gibi, bazı durumlarda arabulucunun uygun bir çözüme dair önerilerde bulunabileceği değerlendirici arabuluculuk (evaluative mediation) şeklinde de gerçekleşebilir.


Eğitim Yeri: Hasan Kalyoncu Üniversitesi İstanbul Sürekli Eğitim Merkezi 

Eğitim Tarihi: 1-2-3-8-9-10-14-15-16 Şubat 2019 tarihlerinde 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.Kayıt İçin: 532 346 1539 - 553 966 0835 - 553 966 0836 -505 234 6222


Not: Kredi Kartı ile taksitli ödemelerde taksit sayısına göre Banka komisyon Uygulamaktadır.